Ogrzewamy miasta i serca

 
W tym roku w ramach akcji charytatywnej „Święta bez granic”, której corocznym partnerem jest Ciepło Systemowe, całkowity dochód trafił do Fundacji Świętego Mikołaja .

 

Święta bez granic

Świąteczne akcje charytatywne Program Trzeci Polskiego Radia organizuje od roku 1993, a pod szyldem „Święta bez granic” od roku 2012. Celem akcji “Święta bez granic 2015" była pomoc dzieciom z niepełnosprawnością sprzężoną (różne rodzaje niepełnosprawności występujące jednocześnie) - podopiecznym Fundacji KOOCHAM. Słuchacze Trójki mogli wesprzeć akcję charytatywną biorąc udział w specjalnych licytacjach na antenie radia, kupując płytę „Święta bez granic 2015”, wysyłając charytatywny sms i robiąc wpłaty na konto fundacji. Chociaż akcja związana jest ze Świętami Bożego Narodzenia, to zbieranie datków i licytacje przekazanych na jej rzecz przedmiotów trwają dłużej – ubiegłoroczne „Święta bez granic” podsumowano w lutym tego roku. Okazało się, że dzięki licytacjom, wpłatom i sms-om od słuchaczy udał się zebrać 752 099 zł, do tego doszła kwota 100 tys zł uzyskana ze sprzedaży specjalnej płyty „Święta bez granic 2015”.
 

Honorowy Diament Trójki i suknia Zaz

W grudniu 2015 roku Trójka proponowała w tych aukcjach swoim słuchaczom kupno niezwykłych przedmiotów przekazanych na ten cel od wyjątkowych ludzi: osobowości świata kultury, muzyki i sportu. Hitami licytacji okazały się m.in. estradowa sukienka francuskiej gwiazdy piosenki Zaz i jej płyta „Paris, Encore!” (sprzedana za 36 tys. 333 zł), premierowy utwór „Tadeusz” autorstwa Smolika i L.U.C’a – z prawem do tytułu i publikacji (33 tys. 333 zł), i zestaw noblistki, czyli wiersz „Cień” z autografem Wisławy Szymborskiej oraz zbiór jej felietonów i kalendarz z kolażami noblistki– z limitowanego numerowanego wydania (45 tys. zł). Organizatorzy akcji uhonorowali stałego darczyńcę - Honorowy Diament Trójki otrzymał pan Robert spod Wrocławia, który co roku bierze udział w charytatywnych licytacjach Programu 3 i przeznacza na ten cel rekordowe sumy.

Chcesz korzystać z Ciepła Systemowego?

Zapytaj dostawcę ciepła w swojej okolicy czy jest to możliwe