Święta bez granic

 

Krok po kroku, krok za krokiem - Idą Święta

Lubisz pomagać innym? Rób to też z nami i radiową Trójką! Dostawcy ciepła systemowego polubili charytatywną akcję "Święta bez granic" i już po raz piąty ciepło systemowe jest sponsorem tej inicjatywy. W tegorocznej edycji wsparcie otrzyma Fundacja KOOCHAM pomagająca dzieciom z niepełnosprawnością sprzężoną.


Pomagają też polscy i zagraniczny artyści, którzy co roku przekazują organizatorom niezwykłe artykuły, będące przedmiotem aukcji na antenie trójki. Licytacje na żywo poprowadzi Kuba Strzyczkowski w dniach 4, 11 i 18 grudnia (w godzinach od 16 do 19), podgrzewając atmosferę rywalizacji.

 

Podczas dwóch pierwszych licytacji w ramach akcji "Święta bez granic" w sumie udało się zebrać ponad 270 000 złotych. 18 grudnia podczas trzeciej licytacji udało sie zebrać ponad 162 tys. zł, a z smsów uzyskaliśmy ponad 107 tys. zł.

 

Podczas aukcji 18 grudnia licyowane będą:

Specjalny premierowy utwór L.U.C-a i Smolika z orkiestrą REBEL BABEL Jana Feat.’a - 33 333 pln

 

Takiego singla jeszcze w Polsce nie było! Artyści postanowili przekazać piosenkę na naszą aukcję charytatywną, niosącą pomoc niepełnosprawnym dzieciom (utwór został napisany specjalnie z myślą o licytacji!).

L.U.C, Smolik i orkiestra REBEL BABEL Jana Feat.'a stworzyli utwór dla jednej osoby. Dla kogo? To okaże się w najbliższy piątek (18 grudnia).
Zwycięzca licytacji otrzyma licencję na ten utwór i będzie mógł zdecydować, czy chce się podzielić nim ze światem, czy też na zawsze zostanie on wyłącznie w jego prywatnej kolekcji (bez publicznej prezentacji). To nie wszystko. Tytuł singla zostanie opatrzony imieniem Zwycięzcy aukcji. Oprawę graficzną stworzy - także charytatywnie - znakomity polski ilustrator Michał Dziekan. Nagranie singla odbyło się w minionym tygodniu w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej. I jeszcze ważna informacja dla chętnych do wzięcia udziału w licytacji: licencja na piosenkę wyklucza użycie jej w celach komercyjnych i reklamowych, politycznych oraz religijnych. 

 

Zestaw noblistki czyli wiersz "Cień" z autografem Wisławy Szymborskiej oraz zbiór jej felietonów i kalendarz z kolażami noblistki – z limitowanego numerowanego wydania - 45 000 pln

 
Najciekawszy przedmiot z tego zestawu to wydruk komputerowy wiersza Wisławy Szymborskiej pt. "Cień", opatrzony autografem noblistki. Efektowna oprawa (szkło z przodu i z tyłu) pozwala upewnić się, że to nie kserokopia, tylko autentyczny podpis (cienkopis przebija na drugą stronę kartki).
– Ramkę z wierszem można powiesić na ścianie na dwa sposoby: albo awersem albo rewersem, w zależności od nastroju – wyjaśnia prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej Michał Rusinek, dzięki któremu te dary związane z wybitną poetką trafiły na Trójkową licytację.
Wyjątkowa jest także druga pozycja w zestawie, czyli kalendarz na rok 2016 z reprodukcjami kolaży Wisławy Szymborskiej. Jedno z dzieł widać na okładce – ten kolaż zrobiła dla Umberto Eco z okazji jego urodzin. Kalendarza z tej serii nie da się kupić, został wydany tylko w 200 egzemplarzach. Licytowany ma numer 166.
Oprócz wiersza "Cień" i limitowanego kalendarza w zestawie jest pokaźnej grubości książka (848 strony) zatytułowana "Wszystkie lektury nadobowiązkowe". To zbiór wszystkich felietonów autorstwa Wisławy Szymborskiej, zawierająca jej teksty o książkach, pisane i publikowane przez kilkadziesiąt lat. Większość z nich ukazała się tylko w prasie i nie była wznawiana w formie książkowej. 

 

Zestaw płyt cd, naciąg na bęben z perkusji Mike'a Bordina, z podpisami wszystkich członków zespołu, oraz winylowy album "Sol Invictus" z autografami muzyków Faith No More - 33 333 pln

 

Album "Sol Invictus" ukazał się w maju tego roku i był pierwszym studyjnym wydawnictwem zespołu z Kalifornii od 18 lat! Zebrał pozytywne recenzje krytyków, a fani znów mogli cieszyć się premierowymi nagraniami swoich idoli, w których nie zabrakło ani charakterystycznego dla grupy łączenia gatunków ani wokalnych popisów Mike’a Pattona. Charyzmatyczny wokalista wraz z kolegami odbyli trasę koncertową "Sol Invictus Tour", odwiedzając między innymi Kraków.

Podczas licytacji w Trójce mają Państwo szansę zdobyć winylową płytę "Sol Invictus", podpisaną przez wszystkich członków zespołu! Dodatkiem do niej jest zestaw płyt CD: "Introduce Yourself", "Live At The Brixton Academy", "King For A Day Fool For A Lifetime", zbiór płyt z serii Original Album Series, "The Very Best Definitive Ultimate Greatest Hits Collection" oraz dwupłytowe wydanie słynnego albumu "Angel Dust" z dodatkowymi utworami, także w wersjach koncertowych.

 

Zestaw 4 płyt cd z muzyką filmową Ennio Morricone z dedykacją kompozytora - 25 333 pln

 

Ennio Morricone jest jednym z najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej w historii kina. I jednym z najbardziej pracowitych artystów w tej dziedzinie – skomponował muzykę do ponad 500 filmów i innych produkcji.
Ale nie tylko ze względu na tę imponującą liczbę warto sięgnąć po nagrania włoskiego twórcy. W 2007 roku otrzymał Oscara za całokształt twórczości , jest też laureatem dwóch Złotych Globów (za film "Misja" oraz "1900: Człowiek legenda") oraz wielu innych nagród.
W Trójce będą mogli Państwo wylicytować imponująco wydany album "Ennio Morricone" (132 strony, 300 zdjęć, 4 CD). Na czterech płytach znalazły się kompozycje z tak słynnych filmów jak "Dobry, Zły i Brzydki", "Nietykalni" czy "Dawno Temu w Ameryce". Egzemplarz jest wyjątkowy, bowiem został opatrzony dedykacją i autografem samego Ennio Morricone. 

 

Zestaw filmów Blu-ray z cyklu "Martin Scorsese prezentuje: Arcydzieła polskiego kina" z autografami twórców - 5 500

 
Znakomity amerykański reżyser Martin Scorsese jest znawcą i fanem polskiego kina. Od 2014 roku firmuje swoim nazwiskiem przegląd klasycznych polskich filmów rekomendowanych przez niego osobiście. Do tej pory pokazy odbyły się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii oraz w Chinach.
Teraz nagłówek "Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema" trafił na pierwszy zestaw (kolejne w przygotowaniu) wybranych dzieł naszej kinematografii. W efektownym pudełku znalazło się osiem filmów z najwyższej półki: "Ziemia obiecana" i "Człowiek z żelaza" Andrzeja Wajdy, "Constans" i "Barwy ochronne" Krzysztofa Zanussiego, "Faraon" Jerzego Kawalerowicza, "Salto" Tadeusza Konwickiego, "Sanatorium pod Klepsydrą" Wojciecha Jerzego Hasa oraz "Aktorzy prowincjonalni" Agnieszki Holland.
Filmy są odnowione cyfrowo, w najwyższej dostępnej jakości i po raz pierwszy wydane w formie kolekcji płyt Blu-ray. A Martin Scorsese brał aktywny udział w tworzeniu tego wydawnictwa. Nie tylko wybierał tytuły, ale i osobiście akceptował unikatowy design.
Na prezentowanym w Trójce egzemplarzu znajdą Państwo podpisy twórców tych dzieł: reżyserów – Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Zanussiego oraz autorów zdjęć - Sławomira Idziaka, Jacka Petryckiego, Witolda Sobocińskiego, Jerzego Wójcika i Wiesława Zdorta.

 

Biały kask z autografem oraz książka od Bena Collinsa znanego jako Stig - 20 000 pln

 

Ben Collins to brytyjski kierowca wyścigowy, który startował między innymi w zawodach Formuły 3 czy 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Popularność zyskał dzięki telewizyjnemu programowi Top Gear, w którym przez 8 lat występował jako Stig, mistrz kierownicy o nieustalonej tożsamości.

Kim jest Stig? - zastanawiali się fani motoryzacji na całym świecie. Tajemnicę udało się utrzymać do czasu, aż Ben Collins ujawnił, że to on jeździł przez 8 lat w białym kombinezonie i zawsze w białym kasku.

Jako kierowca samochodów brał udział w scenach pościgów i ujęciach kaskaderskich w filmach o Spidermanie, Batmanie czy ostatnio o Jamesie Bondzie (w "Spectre" zastępował za kierownicą samego agenta 007).
Na Trójkową licytację Ben Collins ofiarował nam biały kask, z autografem i mottem, którym się kieruje. Dla fanów nie lada gratka!

 

W trakcie aukcji 11 grudnia zebrano ponad 100 tys. złotych:

Rakieta tenisowa oraz dwie sukienki sportowe od Agnieszki Radwańskiej - 22 000 pln

 

 

Agnieszka Radwańska – 1 listopada tego roku najlepsza polska tenisistka odniosła największy sukces w karierze, wygrywając WTA Finals w Singapurze. Turniej wieńczący sezon to, oprócz cyklu Wielkiego Szlema, najważniejsze zawody w tenisie. Mało brakowało, a do tego triumfu (ba! do samego startu) w ogóle by nie doszło – nasza tenisistka długo nie była pewna czy wywalczy prawo do gry w Mistrzostwach WTA. Pomogły w tym zwycięstwa w turniejach w Tokio i Tiencinie.

Zestaw, który Państwu prezentujemy (rakieta i dwie sukienki), były przygotowane właśnie na tę azjatycką część sezonu, którą Agnieszka zwieńczyła efektownym zwycięstwem w Singapurze. Dzięki temu rok 2015 zakończy na 5. miejscu światowego rankingu. A jedna z jej akcji z finałowego meczu zostało "zagraniem roku" w plebiscycie organizacji WTA (to wyróżnienie Radwańska zdobyła już trzeci raz z rzędu!).
 

Zestaw płyt winylowych z autografem Jean-Michelle Jarre’a - 17 000 pln

 

 

Jean-Michelle Jarre nazywany jest ojcem chrzestnym muzyki elektronicznej. Debiutancką płytę wydał w 1972 roku. Przełom w jego karierze nastąpił kilka lat później, gdy masową popularność zapewniły mu albumy "Oxygene" i "Equinoxe", a pozycję na muzycznym szczycie ugruntowała płyta "Magnetic Fields" (1981).

 

Wszystkie wymienione płyty (winylowe reedycje z tego roku) są w do zdobycia na Trójkowej aukcji. Oprócz nich, w zestawie są także winylowe single "Watching You", "Conquistador" i "Zero Gravity" z autografami francuskiego muzyka, a dopełnieniem całości jest najnowszy w jego dorobku, wydany w tym roku, dwupłytowy album "Electronica 1 - The Time Machine" (również z podpisem mistrza syntezatorów). 

 

Specjalne wydanie najnowszej płyty Bryana Adamsa z autografem - 12 000 pln

Płyta "Get Up" ukazała się w tym roku i jest 13 studyjnym albumem w karierze kanadyjskiego artysty. Duży udział w jej przygotowaniu miał Jeff Lynne (znany przede wszystkim z Electric Light Orchestra).
Podczas piątkowej licytacji będą Państwo mogli zdobyć wydanie specjalne (deluxe), opatrzone autografem Bryana Adamsa. W pudełku znajdują się dwie płyty (tytułowa oraz druga – z 4 utworami w wersji akustycznej i wywiadem z artystą) oraz czarno-białe fotografie z Bryanem Adamsem w roli głównej.

W piątek (11 grudnia) do licytowania będą zachęcać Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach, którzy niedawno mieli okazję prezentować na antenie Trójki najpopularniejsze piosenki w dorobku Kanadyjczyka. W głosowaniu zdecydowali Państwo, że w pierwszej "trójce" znalazły się utwory "(Everything I Do) I Do It For You", "Heaven" i "Summer of '69". Teraz liczymy na aktywny udział w aukcji. 

 

Diamentowa płyta Dawida Podsiadło z autografem - 17 000 pln

 

 

W czerwcu 2013 na pierwszym miejscu Trójkowej Listy była piosenka "Trójkąty i kwadraty" z albumu "Comfort And Happiness". Debiutancki album Dawida Podsiadło cieszył się ogromną popularnością od chwili, gdy ukazał się na rynku. Już w pierwszym tygodniu wskoczył na szczyt listy sprzedaży. Błyskawicznie uzyskał też status platynowej płyty, a od początku tego roku cieszy się statusem diamentowej!

 

I właśnie diamentową płytę (pięknie oprawione pięć dysków) z autografem artysty mogą Państwo wylicytować w Trójce. Serdecznie polecamy! A kilka dni temu pierwsze miejsce na Liście Przebojów Trójki zajął… Dawid Podsiadło z utworem "W dobrą stronę", który pochodzi z jego drugiego solowego albumu pt. "Annoyance And Disappointment". I tej płycie życzymy osiągnięcia "diamentowego" progu. 

 

Od Olgi Tokarczuk własnoręcznie wykonany przez pisarkę szalik na zimę oraz japońskie wydanie "Biegunów" - 27 000 pln

 

Ma na swoim koncie dwie nagrody literackie NIKE - za "Biegunów" w roku 2008 i za "Księgi Jakubowe" w roku 2015. Za obie książki otrzymała także NIKE Czytelników. Coraz częściej mówi się o tym, że ma bardzo duże szanse na literackiego Nobla.

 

Na naszą tegoroczną licytację autorka przekazała dwa przedmioty. Pierwszym jest kolorowy szalik wykonany przez nią własnoręcznie na drutach (zimą 2013 roku). Wielokolorowy, ciepły, na pewno przyda się, gdy nadejdą mrozy. Do zestawu Olga Tokarczuk dołączyła także wyjątkowe, bo japońskie wydanie "Biegunów". - Wygląda fascynująco, czyta się od tyłu i nawet nie wiem do końca, czy to ta sama książka - śmieje się pisarka. Gorąco polecamy! 

 

Wiosło kajakowe oraz koszulka z pierwszej samotnej wyprawy transatlantyckiej od Aleksandra Doby - 5 333 pln

 

 

Aleksander Doba jest autorem najdłuższej kajakowej przeprawy przez Atlantyk. To wyjątkowe osiągnięcie zostało dostrzeżone i docenione na świecie – polski kajakarz zdobył tytuł Podróżnika Roku 2015 w plebiscycie National Geographic.

 

Na licytację w Trójce przekazał wiosło, które służyło mu na początku podróżniczej kariery w wyprawach po Polsce. Jest składane, pióra wykonane są z tworzywa sztucznego (polietylenu), a drążek – z aluminium. Aleksander Doba nie liczył dokładnie, ile przepłynął z pomocą tego sprzętu, ale szacuje, że mogło to być nawet kilkanaście tysięcy kilometrów. Jednocześnie zapewnia, że nie jest to wiosło "złomowe" i że wciąż nadaje się do użytku.

 

Na obu piórach jest autograf "Olek Doba", opatrzony rysunkiem uśmiechniętej buźki z "dwoma kreskami". Jak wyjaśnia Trójce, jedna to uśmiech, a druga to broda. W komplecie z wiosłem mamy dla Państwa także koszulkę upamiętniającą pierwszą samotną transatlantycką wyprawę Pana Aleksandra - z Afryki do Ameryki Południowej. - Przepłynęła ze mną Atlantyk w te i z powrotem – mówi. I dodaje z uśmiechem: - To koszulka historyczna, ale wyprana! 

 

 

4 grudnia w trakcie aukcji zebrano ponad 175 966 pln. Tego dnia licytowane były:

Od ZAZ koncertowa sukienka oraz płyta „Paris, Encore!” z autografem - 36 333 pln

Jej debiutancki album uzyskał w Polsce status platynowej płyty. Pod koniec listopada koncertowała w Warszawie, Wrocławiu i Gdyni. Publiczność była zachwycona! Przy okazji pobytu w Polsce udało nam się zdobyć dla Państwa autograf na płycie ZAZ „Paris, Encore!”. Ale to nie wszystko. Gwiazda piosenki francuskiej przekazała na licytację w Trójce jedną ze swoich kreacji koncertowych – brązową sukienkę z motywem drzewa. Rzecz unikatowa! 

 

 

Od Krzysztofa Hołowczyca zestaw „turbo”, czyli wspólna jazda treningowa, roadbook oraz rękawice z Rajdu Dakar - 25 000 pln

Krzysztof Hołowczyc to instytucja sportu samochodowego. Jak na mistrza przystało, przeznaczył na licytację prawdziwy zestaw „turbo”. W jego skład wchodzą: 
- Jazda treningowa na „gorącym” fotelu, czyli na fotelu pilota, tuż obok Krzysztofa Hołowczyca, który gdzieś na Warmii i Mazurach przejedzie ze Zwycięzcą aukcji odcinek specjalny „kultowym” Subaru WRC (moc prawie 400 KM). 
 - rękawice z Rajdu Dakar 2015, w którym „Hołek” zajął trzecie – najwyższe w karierze – miejsce w klasyfikacji generalnej tych zawodów.
- road book – czyli książka drogowa, a w niej zestaw kluczowych informacji o najważniejszych punktach trasy. 
Można przypuszczać, że pamiątki z Rajdu Dakar od Krzysztofa Hołowczyca będą zyskiwać na wartości, bo…  już nie będzie ich już przybywać.  Kierowca zapowiedział, że nie będzie już startował w tak wymagających i trudnych rajdach. 
 

 

Koncertowe DVD z autografem Petera Gabriela oraz zestaw płyt winylowych z limitowanego wydania - 15 333 pln

Słuchaczom Trójki tego artysty przedstawiać nie trzeba. Jego twórczość, zarówno z okresu działalności w grupie Genesis, jak i późniejsza - z czasów solowej kariery – cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem fanów znad Wisły. Na licytacji w Trójce do zdobycia koncertowe DVD „New Blood – Live in London” z podpisem brytyjskiego muzyka. Znajdą tu Państwo jego największe przeboje, takie jak choćby Don’t Give Up, Red Rain czy Solsbury Hill w zmienionych - niezwykłych aranżacjach orkiestrowych. Jak można przeczytać na okładce płyty – „bez gitar, bez basu, bez perkusji”.  Ale z TYM głosem! Do wylicytowania razem z DVD jest także zestaw pierwszych czterech albumów  solowych Petera Gabriela, dopiero co odświeżonych brzmieniowo i wydanych na winylu w limitowanej (numerowanej) serii. 
 
 

Od Rafała Olbińskiego inkografia pt. „Paw” - 9 200 pln

Rafał Olbiński to światowej sławy malarz i grafik (m.in. w 1995 otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie „New York City Capital of the World” – na plakat promujący Nowy Jork jako stolicę świata). Nie po raz pierwszy wspiera Trójkę, dla przypomnienia - wiosną tego roku licytowaliśmy jego prace na rzecz laureatów konkursu „Talenty Trójki”. Ponownie mamy dla Państwa jedną z inkografii, pod tytułem „Paw”. „Paw” jest numerowany i podpisany, z pieczęcią pracowni artysty. Rozmiar (bez ramy) to 50 cm na 70 cm. Prawdopodobnie Rafał Olbiński będzie osobiście Państwa zachęcał w ten piątek (4.12) do podbijania stawki (zapowiedział swoją wizytę w audycji Kuby Strzyczkowskiego). 
 

 

Wydanie faksymilowe Walca Fryderyka Chopina z autografem Seong Jin Cho - 4 100 pln

Kilka tygodni temu pianista z Korei Południowej wygrał Konkurs Chopinowski. Na licytację w Trójce przekazał rzecz wyjątkową - wydanie faksymilowe Walca Des-dur op. 64 nr 1 Fryderyka Chopina, na którym złożył swój podpis. Wydania faksymilowe zapisu nutowego są  najdoskonalszym opublikowanym dotychczas odwzorowaniem graficznym oryginałów (a to dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii fotografii i druku). Komentarz źródłowy napisany w sześciu językach przez wybitnych specjalistów jest nieocenioną skarbnicą wiedzy o rękopisach naszego najsłynniejszego kompozytora (ich wydawcą jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina). 
 

Wszystkie przedmioty i usługi wystawione na aukcję można obejrzeć na stronie swietabezgranic.pl.

 

Każdego roku można przyłączyć się do akcji także: 

 

1. Przekazując pieniądze na konto bankowe akcji 

Akcja „Święta bez granic 2015” 
Raiffeisen Bank Polska S.A. 10 1750 0012 0000 0000 3135 3815 
Konto bieżące Fundacji 
Bank Millenium 09 1160 2202 0000 0002 6082 4039
W tytule przelewu należy wpisać „Trójka – Święta bez granic”.
 
2. wysyłając charytatywny sms 
sms o treści POMOC pod numer 73 645 - koszt 3 zł + VAT, czyli razem 3,69 zł, sms jest aktywny od 1 grudnia 2015 r. do 31 stycznia 2016 r. Operatorzy T-Mobile, Plus, Orange i Play zrzekli się dochodu z połączeń
 
3. kupując płytę CD "Święta bez granic", która zazwyczaj rozchodzi się niczym ciepłe bułeczki w dobrych sklepach muzycznych i co roku zdobywa status "Złotej Płyty". Tegoroczny szlagier "Karp 2015" juz rozbrzmiiewa w rozgłosniach radiowych, wprowadzając nas w ciepłą, świąteczną atmosferę. 

 

 

Dobroczynność to ciepło, jakie każdy ma w sobie. Cieszymy się, gdy możemy ogrzewać nie tylko miasta ale i serca...

Chcesz korzystać z Ciepła Systemowego?

Zapytaj dostawcę ciepła w swojej okolicy czy jest to możliwe