Na czym polega całoroczne ogrzewanie?


 

Żyjemy w klimacie, w którym pory roku z upodobaniem się przeplatają. Ciepłe zimy i chłodne lata już nikogo nie dziwią. Nie mamy wpływu na pogodę, ale mamy rozwiązanie dla Ciebie i Twoich lokatorów. Zapewnij całoroczny komfort wszystkim mieszkańcom i użytkownikom Twoich budynków. Skorzystaj z rozwiązania dostawy ciepła przez cały rok.


Dostawcy ciepła systemowego gotowi są zapewnić ciepło zawsze, gdy zachodzi taka potrzeba. Bez względu na porę roku. Oczywiście, zimą dostawy są nieporównanie intensywniejsze niż jesienią czy wiosną. W praktyce oznacza to, że nie musisz rezygnować z ogrzewania po zakończeniu zimy. Wystarczy, że określisz temperaturę, przy której następować będzie automatyczne dostarczanie ciepła na cele ogrzewania (rekomendowana temperatura to 12 -14°C, ale wartości te mogą różnić się dla różnych miast w Polsce).

 

Jak to działa?

Dostawę ciepła w zależności od temperatury na zewnątrz reguluje tzw. automatyka pogodowa, która instalowana jest w węźle cieplnym. Automatyka umożliwia błyskawiczne reagowanie na zmiany pogody i samoczynne uruchamianie dostawy ciepła, gdy temperatura spadnie poniżej określonego przez administratora progu. Analogicznie, jeśli się ociepli, automatyka pogodowa zatrzyma dostawę ciepła.

 

Jak skorzystać z całorocznego ogrzewania?

Usługa adresowana jest przede wszystkim do budynków wielorodzinnych, ale również obiektów biurowych i użyteczności publicznej. Jak z niej skorzystać? To proste! Wystarczy zgłosić się do dostawcy ciepła systemowego w Twoim mieście, który dokona sprawdzenia warunków technicznych dostawy ciepła w systemie całorocznym. Jeśli nie ma przeszkód technicznych, uruchomienie usługi może nastąpić natychmiastowo. 

Chcesz wiedzieć więcej o zaletach ciepła przez cały rok?

Skontaktuj się z dostawcą ciepła w swoim mieście