archiwum publikacji

Lipiec 2019
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
« Czerwiec
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

27.06.2019|Energia w życiu

Festiwalowy zastrzyk energii

foto - Festiwalowy zastrzyk energii

Wakacje to nie tylko czas podróży, ale też beztroskiej zabawy. Dla miłośników odpoczynku w festiwalowej formule przygotowaliśmy kilka podpowiedzi. 
 

Pol'and'Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock) - 1-3.8.2019 -  Kostrzyn nad Odrą

To największy darmowy polski festiwal, organizowany jako podziękowanie za udział w corocznej zbiórce charytatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku obchodzi 25-lecie, więc nie zabraknie prawdziwych gwiazd na trzech scenach, rozstawionych na terenie festiwalu (Duża Scena, Mała Scena, Scena Lecha, Nocne ASP). W tym roku usłyszeć będzie można m.in Gogola Bordello, Kult, Krzysztofa Zalewskiego, Bokka, Gooral, Carrantuohill z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej pod batutą samego Krzesimira Dębskiego, a nawet… Majkę Jeżowską Band. Wśród innych atrakcji nie zabraknie warsztatów i wykładów, które prezentowane będą w namiocie Akademii Sztuk Przepięknych. O bezpieczeństwo, jak co roku zadba Pokojowy Patrol, złożony z wolontariuszy. Więcej o gwiazdach i planowanych atrakcjach można znaleźć na stronie festiwalu. 
 

OFF Festival 2- 4.8.2019 - Katowice 

Festiwal stworzony przez Artura Rojka, chcącego podzielić się z ludźmi muzyką, którą uwielbiał odkrywać. Podczas OFF Festivalu nie brakuje alternatywnych gwiazd sceny elektronicznej, ale też i rockowej. Nazwy zaproszonych zespołów mogą nic nie mówić słuchaczom mainstreamowych programów muzycznych, ale zwykle okazuje się, że każdy koncert to duże odkrycie dla festiwalowiczów. W tym roku zagra m.in. Suede, Dezerter, Pablopavo i ludziki, Lebanon Hanover. Wejściówki można nabyć na stronie festiwalu. 
 

Ostróda Reggae Festival - 11-14.7.2019 - Ostróda

To propozycja przede wszystkim dla fanów muzyki Reggae, stąd też i gwiazdy, które pojawią się na scenie są znane raczej fanom tego gatunku muzyki. Wystąpią m.in. Oku Onuora, Jahneration, Gentelmen’s Dub Club, czy Tabu. Festiwal odbywa się na trzech scenach głównych: Red Stage, Green Stage oraz Yellow SoundSystem Stage. Tradycyjnie w program wchodzi konkurs młodych zespołów, w którego jury zasiadali dotychczas tacy znawcy gatunku jak Włodzimierz Kleszcz, Sławomir Gołaszewski, Robert Brylewski, Mirosław „Maken” Dzięciołowski, Grzegorz Kasjaniuk czy Jarosław Hejenkowski.
 

Audioriver - 26-18.07.2019 - Płock

Jeden z nielicznych festiwali dla fanów muzyki elektronicznej, organizowany w Płocku. Co roku przyciąga rzeszę fanów. Na uczestników czeka aż sześć scen, które zlokalizowane są na nadwiślańskiej plaży. Audioriver to nie tylko uczta dla ucha, ale także dla oczu. Połączenie dźwięków z hipnotyzującymi wizualizacjami budzi jeszcze głębsze emocje. Podczas tegorocznej edycji festiwalu połączenie dźwięków z muzyką zaprezentuje duet The Blaze. W projekcie uczestniczą Guillaume i Jonathan Alric, producenci muzyczni i reżyserzy filmowi, których twórczość zachwyciła światowe media – na czele z The New York Times czy NME. To jednak nie koniec zapowiadanych atrakcji. Podczas 14. edycji festiwalu wystąpią m.in. Abstract Division, Blawan, Danger, Dimension, Dirtyphonics liive, Kapoor, Kölsch, Lee Burridge, Mefjus ft. Maksim MC i The Blaze.
 

Open'er Festival - 3-6.7.2019 - Gdynia

Opener stał się już ikoną festiwalową i znany jest z gwiazd na światowym poziomie sceny muzycznej. Występowali tu m.in. Massive Attack, Depeche Mode, Gorillaz. W tym roku zaproszeni zostali The Smashing Pumpkins, Lana Del Rey, Cool Kids of Death, Sokół, czy Rudimental. Wstęp na festiwal jest biletowany. 
 

Nowe Horyzonty 25 lipca - 5 sierpnia 2019 - Wrocław

Całkiem alternatywna propozycja dla festiwalowiczów. Ten festiwal to przede wszystkim duża dawka kina alternatywnego, na światowym poziomie. Zaglądają tu nie tylko wielbiciele kina, ale też reżyserzy. Nowe Horyzonty stały się miejscem spotkań branży filmowej. Festiwal organizowany jest przez powstałe w 2003 roku Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. 

Chcesz korzystać z Ciepła Systemowego?

Zapytaj dostawcę ciepła w swojej okolicy czy jest to możliwe