Ogrzewamy miasta i serca

 
Już od siedmiu lat dostawcy ciepła systemowego wspierają akcję charytatywną radiowej Trójki „Święta bez granic”. W tym roku Fundacja Świętego Mikołaja przeznaczy środki zebrane podczas akcji na cele edukacyjne, pomagając dzieciom pochodzącym z Aleppo. W Aleppo mieszka około miliona dzieci, siedem na dziesięć w skrajnym ubóstwie. Ogrzejmy ich serca, pomagając. 
 

 

Pieniądze zbierane będą podczas piątkowych, grudniowych licytacji charytatywnych, prowadzonych przez Kubę Strzyczkowskiego na antenie radiowej Trójki. Licytowane przedmioty przekazane  są przez znanych artystów i sportowców. Jak co roku wywołują one ogromne emocje, dzięki którym licytowane pamiątki osiągają wręcz „kosmiczne” ceny. W 2016 roku Ford Trójka sprzedany został za rekordową kwotę 99 tys. zł. Zjechał z linii produkcyjnej jako ostatni i nie był już więcej produkowany. Ten wyjątkowy, pamiątkowy i oznaczony graficznie znakiem Trójki i Forda Ka, bogato wyposażony model trafił do pana Marka. Wśród zlicytowanych rzeczy były także m.in kurtka Arnolda Schwarzeneggera oraz rękopis Jeremiego Przybory. Trafiają tu także przedmioty związane z Wisławą Szymborską i innymi osobistościami świata kultury i nauki. Co roku zaskakują i produkty przekazane na aukcje, darczyńcy, jak i sami licytujący, którzy lubują się w niespodziankach podczas przebić, dokładając kolejne trójki w swoich ofertach.    
 
Dla chcących dołożyć własną cegiełkę do wsparcia akcji „Święta bez Granic” co roku wydawana jest gwiazdkowa płyta CD z przebojami, na której nagrany jest świąteczny hit - „Karp”. Karpiowi głos podkłada Wojciech Mann, a dziennikarze Polskiego Radia dośpiewują refren, który wszyscy znamy ze stacji Polskiego Radia. „Krok po kroku, krok za krokiem, idą święta” wprowadza nas przyjemnie w świąteczny nastrój. Jeszcze mniejszą, ale równie ważną cegiełką jest charytatywny sms. Ile zbierzemy w tym roku - czas pokaże. Łącznie w 2016 roku do 10 stycznia udało się uzbierać 1 022 872 pln. Pieniądze przekazane zostały uzdolnionej młodzieży z niezamożnych domów - podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja. Dzieci mogły za nie rozwijać swoje talenty i umiejętności podczas zajęć pozalekcyjnych. 
 
Co roku dzięki akcji pokaźna kwota trafia do potrzebujących. Przez ostatnie siedem lat akcja Święta bez Granic pomogła takim fundacjom jak - Fundacja KOOCHAM wspierająca dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną, Fundacja Dzieci Nasze opiekująca się dziećmi z chorobami nowotworowymi. Z pomocy skorzystała też Fundacja Synapsis, pomagająca dzieciom z autyzmem, a także Kampania Wodna Polskiej Akcji Humanitarnej budująca studnie i ujęcia wodne w południowym Sudanie i Somalii. Od 2011 roku partnerem akcji jest Ciepło Systemowe. 

Chcesz korzystać z Ciepła Systemowego?

Zapytaj dostawcę ciepła w swojej okolicy czy jest to możliwe