12.04.2019|Rynek

Osiem kroków w energetyczną przyszłość

foto - Osiem kroków w energetyczną przyszłość

Polityka energetyczna Polski do roku 2040 (PEP) zawiera strategię państwa w sektorze energetycznym na najbliższe dziesięciolecia. Wyznacza kierunki jego rozwoju, opracowując jednocześnie reakcje na spodziewane wyzwania.

czytaj więcej

12.04.2019|Inne

Jak się przystosować do zmieniającego się świata?

foto - Jak się przystosować do zmieniającego się świata?

Mówimy wręcz o psich latach. Podobno w przypadku psów jeden rok życia, liczy się za siedem ludzkich. Tak też wygląda dzisiejszy świat. W ciągu jednego pokolenia Imperium Brytyjskie, tak rozległe, że nigdy nie zachodziło nad nim słońce, zamieniło się w małą wyspę próbującą wyjść z Unii, i od której – przy okazji - chce się odłączyć Szkocja. USA wypadły z pierwszej dziesiątki najbardziej innowacyjnych krajów na świecie. Chiny i Indie, organicznie odcięte od rewolucji industrialnej, nie tylko dogoniły resztę świata, ale i zaczynają ją wyprzedzać. Większość osób na świecie zaczyna mieszkać w miastach albo wielkich urbanariach. Ponad miliard osób na świecie przymiera głodem, a tyle samo cierpi na choroby wywołane przejedzeniem. Obie te liczby z każdym rokiem rosną. W zeszłym roku 63 najbogatsze osoby na świecie miały tyle pieniędzy, co połowa najbiedniejszych. W tym roku 8. Jeśli czujecie się Państwo postraszeni, to jesteśmy w dobrym punkcie wyjścia.

czytaj więcej

12.04.2019|Ekologia

Klimat na lepsze

foto - Klimat na lepsze

Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców to nowatorski projekt Ministerstwa Środowiska, którego głównym celem jest ocena wrażliwości na zmiany klimatu polskich miast i zaplanowanie działań adaptacyjnych, adekwatnych do zidentyfikowanych zagrożeń.

czytaj więcej

Chcesz korzystać z Ciepła Systemowego?

Zapytaj dostawcę ciepła w swojej okolicy czy jest to możliwe