Przełącz się na Ciepło Systemowe

cieplo systemowe, zmiana sposobu ogrzewania

 

Korzystasz z alternatywnego sposobu ogrzewania i dostawy cieplej wody? Przełącz się na ciepło systemowe!

 Denerwują cię zbyt wysokie koszty ogrzewania i ciepłej wody? Obawiasz się, że przestarzałe źródło ciepła w Twoim budynku po raz kolejny ulegnie awarii, a koszty naprawy i serwisowania znów nadszarpną Twój budżet? A może masz już dość uciążliwości związanych z zakupem i magazynowaniem węgla do ogrzania budynku? Zmień to. Wybierz ciepło systemowe! 

Chcesz przyłączyć się do ciepła systemowego? To proste! Dowiedz się, co musisz zrobić. 

1. Złóż wniosek o wydanie warunków technicznych przyłączenia do ciepła systemowego


Na podstawie danych przedstawionych we wniosku i ustaleń z Inwestorem dostawca ciepła wykonuje analizy techniczno – ekonomiczne i przedstawia ofertę przyłączenia do sieci. Oferta określa szczegółowe warunki przyłączenia, związane z czasem, kosztami i uwarunkowaniami technicznymi. Warunki te zostają zapisane w umowie przyłączeniowej, która stanowi podstawę do realizacji inwestycji przez dostawcę.

 2. Podpisz umowę sprzedaży ciepła

Zakończenie inwestycji wiąże się z podpisaniem umowy sprzedaży ciepła, która określa m.in. zasady dostawy ciepła, zobowiązania stron, wielkość zamówionej mocy cieplnej na potrzeby ogrzewania, ciepłej wody, wentylacji lub inne. Po podpisaniu umowy rozpoczyna się dostawa ciepła do obiektu.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z dostawcą ciepła w Twoim mieście. Dodatkowe informacje na temat przyłączenia do sieci ciepłowniczej oraz wzory niezbędnych dokumentów znajdziesz też na stronie internetowej lokalnego dostawcy ciepła systemowego.  

3. Ważny certyfikat


Pamiętaj też, że modernizacja budynku, w tym modernizacja instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania, wymaga wykonania dla danego obiektu Certyfikatu Energetycznego. Dokument ten określi standard energetyczny budynku, czyli jego energooszczędność. Jeżeli budynek ten posiadał taki certyfikat przed modernizacją, można określić, jak modernizacja systemu ogrzewania i zastosowanie ciepła systemowego wpłynęła na poziom jego energooszczędności.

 

Nie zwlekaj! Wybierz bezpieczny, ekonomiczny i komfortowy sposób na ciepło! Wybierz ciepło systemowe już dziś!

Chcesz korzystać z Ciepła Systemowego?

Zapytaj dostawcę ciepła w swojej okolicy czy jest to możliwe